HIP HOP
Hip hop to nie tylko taniec. To odrębna kultura, to sposób na życie.
Narodził się w latach 70-tych w Bronxie, w Nowym Jorku wraz z twórczością takich DJ’ów jak: DJ Hollywood czy też Kool Herc, którzy jako pierwsi tworzyli albumy rap. Jednocześnie z rozwojem muzyki powstał nowy taniec określany tym samym mianem. Dziś hip – hop słucha się i tańczy na całym świecie.
Jego cechą charakterystyczną są „mocne” nogi pracujące na ugiętych kolanach oraz plastyczna praca górnej partii ciała. Muzyka sama pozwala odnaleźć puls i rytm tańca i poddać się mu.
Obecnie hip hop możemy podzielić na old school i new school, jednak jest to granica dość niewyraźna. Hip hop bowiem cały czas zmienia się, żyje, ewoluuje. Dlatego właśnie ciekawe jest poznanie nie tylko stylu tańca ale przede wszystkim całej kultury, jej korzeni i stylów z niego się wywodzących, jak break dance, old school, locking, popping.
|
HIP HOP |
|||||
| grupa | dzień | godziny | instruktor | zapisy | status grupy |
|
start HM3 |
poniedziałek | 19.00-20.30 | Marika Powietrzyńska |
ZAPISY TRWAJĄ nowa grupa |
PIERWSZA LEKCJA |
|
pocz. HM1 |
poniedziałek | 17.30-19.00 | Marika Powietrzyńska |
ZAPISY TRWAJĄ |
ZAJĘCIA ROZPOCZĘTE |
